Extras

Info - Jak číst příběhy ze světa pardanů

Krátký návod, jak se orientovat v chaosu všech povídek, příběhů a komiksu, protože je mi naprosto jasné, že v tom určitě máte guláš, co, kde a jak na sebe navazuje a nenavazuje.

Více >>

Info - Postavy

Seznamte se. Krátká charakteristika jednotlivých postav.

Více >>

Historie světa pardanů

Publikováno: 1. března 2015

V březnu tohoto roku to bude 5 let, co slepuji dohromady současnou verzi světa pardanů. Tajemství šamanů ani další příběhy však nevznikly jen tak z ničeho. Než vůbec první řádky prologu spatřily světlo světa, existovala směs myšlenek, kreseb a komikových stran, která vytvořila živnou půdu pro růst současného, přes hlavu přerůstajícího, kolosu. Pojďme se vypravit na malou cestu do hlubin pravěkých a zjistit z čeho vznikla Biotopie.

Více >>

Jak se tvoří komiks

Publikováno: 18. ledna 2015

Malý pohled do zákulisí aneb jak se dělá Biotopie. Rozhodně se nejedná o návod, jak přesně udělat komiks, následující řádky by spíše měly sloužit jako inspirace a možná motivace s trochou doporučení pro toho, kdo by chtěl vstoupit do komikové řeky a stát se producentem a ne pouhým konzumentem, jenž lačně čeká na novou stranu.

Jedná se čistě o můj osobní pohled na věc. Nejsem znalec komiksové teorie, moje zkušenosti se vytváří stylem pokus/omyl.

Více >>

Vydat knihu může dneska každý debil

Publikováno: 30. listopadu 2015

Poznámka na začátek: tento text vznikal bezmála čtyři měsíce. Vždycky jsem usedla k Wordu plna tvůrčího potenciálů, který však velmi záhy vyprchal po napsání jediného odstavce. Psaní mi šlo vždycky hůře než kreslení. Což je docela problém, máte-li psát odborné články, pro jistotu navíc v angličtině. Název článku pochází z výroku jistého člena rodiny, který tato slova vyřktnul při pohledu na hromadu vytištěných komiksů. Něco na tom asi bude.

Více >>

F.A.Q. - Často kladené dotazy

Publikováno: 17. ledna 2015

Co jste možná chtěli vědět, ale báli jste se zeptat.

Více >>

Mapa

Mapka oblasti Almerairy a přilehlých vesnic.

Více >>

Wallpapery

Něco málo volně ke stažení a ve velkém rozlišení, v případě potřeby si je ořežte.