Postavy

Seznamte se.

Wolferion

Věk: 24 (cca 32 pozemských)
Výška: 195 cm
Domovská obec: Naturaira

Wolferion se narodil daleko na severu, kde v zimě padá sníh a v noci po obloze tančí duchové. Pochází z hrdého jeleního klanu, který se však rozpadl po válce s havraním klanem. Nyní žije v rozpadající se chýši v Naturaiře společně se svým spiritem Mokeem. Je to tvrdohlavý samotář, společnost nevyhledává a i jeho vlastní spirit mu občas leze na nervy svými vlezlými poznámkami. Jediná živá duše, kterou z nějakého důvodu má docela rád, je jeho mourovatá kočka, kterou dostal jako dárek od Mokeeho.

Mokee

Druh: Veledaněk běloskvrnný (Megaloceros albomaculatus)
Amulet: z paroží vyřezaná veledaňčí hlava s chomáčkem chlupů
Spirití věk: více jak 2 století

Wolferionův spirit jehož "tělem" koluje staletí stará aura. Povahově je šamanův pravý opak, pohodář s chutí popichovat Wolferiona.

Cheveyan

Věk: 72 (96)
Výška: 184 cm
Domovská obec: Naturaira

Starý lesanský mistr schopný ovládat auru, i když nevlastní žádného spirita. O své minulosti moc nevypráví, má mnoho tajemství a nikdo pořádně neví, kam až jeho rozsáhlé vědomosti sahají. Vesničané o něm říkají pouze to, že jednoho dne přijel do vesnice na buvolu a od té doby Naturairu neopustil.

Treiki

Věk: 14 (19)
Výška: 185 cm
Domovská obec: Garaka

Mladá šamanka, která přichází do Naturairy na pozvání svého mistra - Cheveyana. Sama se pomocí svitků učí používat auru, na rozdíl od většiny šamanů totiž nepochází z žádného spiritího klanu. Studuje na univerzitě a celou tuto šamanskou záležitost tak bere spíše jako koníček. Cheveyan ji říká Caya.

Lynkyo

Druh: Rys ostrovid (Lynx lynx)
Amulet: dřevěné korálky se třemi zuby
Spirití věk: několik let

Rysí spirit patřící Treiki. Podobně jako Mokee je i Lynkyo pohodový spirit, kterého jen tak něco nerozhází.

Tajbu

Věk: 4 (5)
Výška: 138 cm
Domovská obec: Naturaira

Malé rošťácké pardaní kotě fascinované čímkoliv, co leze, létá či plave (a dá se chytit). Tajbu je sirotek, jeho matka zemřela při porodu a jméno otce zůstalo utajeno. Vychovává jej Cheeto.

Gerro

Věk: 36 (48)
Výška: 201 cm
Domovská obec: Naturaira

Ne zrovna bystrý vesničan starající se jen o dvě věci: své pozemky a pivo. Šamany považuje za blázny.

Cheeto

Věk: 30 (40)
Výška: 202 cm
Domovská obec: Naturaira

Tajbův strýc a vesnická drbna. Pokud se v Naturaiře něco šustne, Cheeto to ví.

Kira

Věk: 13 (17)
Výška: 180 cm
Domovská obec: Naturaira

Je dcerou náčelnice vesnice Kiraky. Ač teprve nedávno překročila papírový práh dospělosti, je v mnoha ohledech vyspělejší a rozumnější než její vrstevníci. Žije s Cheveyanem pod jednou střechou a stará se o něj.

Ahigo

Věk: 48 (64)
Výška: 167 cm
Domovská obec: Almeraira

Vlastní čajovnu v Almeraiře a je ten typ pardana, co dokáže sehnat téměř vše za jakoukoliv cenu. Právě proto kdysi přišel o část prstu na pravé ruce a také lehce kulhá. Vůni šanty, tabáku a vodní dýmky nikdy neodolá.

Mauris

Věk: 27 (36)
Výška: 207 cm
Domovská obec: Ydrija

Vědec z výzkumného ústavu Orituku. Zabývá se vlivem aury na pardaní organismus. Taktéž je součástí týmu, jenž vyvíjí robotické organismy pro široké využití v mnoha odvětvích tiberského hospodářsví.

Rajkan

Věk: 19 (26)
Výška: 205 cm
Domovská obec: Ydrija

Rád fotografuje a potápí se, i když na to nemá moc čas. Původně zastával funkci programátorské kancelářské krysy. Dnes pracuje v ústavu Orituku na projektu vývoje robotických tvorů.

Bestie

Výrobce: Výzkumný ústav Orituku, Ydrija

Maurisův robotický miláček.

Ling

Věk: 28 (37)
Výška: 198 cm
Domovská obec: Naturaira

Vesnický učitel, inteligentní a tak trochu puntičkář. Knihomol a milovník čaje se zájmem se o rostlinstvo (zvláště orchideje a masožravky) a minerály.

Poznámka: postavu Linga vymyslel Akor v rámci jedné z odměn kampaně na Startovači.

Akim

Výška: 217 cm

Inženýr původem z pobřeží s podivnými bílými proužky na ramenou, loktech, stehnech a chodidlech. Po úmrtí samičky i s kotětem odchází z přímořské oblasti. V Naturaiře by rád nalezl klid a zužitkoval své technické vědomosti. Tak to alespoň tvrdí místním.

Poznámka: postavu Akima vymyslel Lugiak v rámci jedné z odměn kampaně na Startovači. O skutečném původu Akima se dozvíte ve fanouškovské povídce.

Pan hostinský

Věk: 38 (51)
Výška: 187 cm
Domovská obec: Naturaira

Jeho zásluhou je v hospodě U Kance každý natočený Zlatý Amatak správně vychlazen a s nadýchanou pěnou.

Šamany a šamanky Rady starších z druhé kapitoly (strana 58) vymysleli tvořivci v soutěži s Kanupim. Autoři jednotlivých postav jsou (zleva): Shayla, Red, Lysandra, JupiterSG a 8Ryuu8 (dole).